Lumbrokináza je skupina silných fibrinolytických enzymů z žížal Lumbricus rubellus. V posledních letech přitahuje lumbrokináza významnou pozornost díky jejím potenciálním terapeutickým aplikacím. V tradiční čínské medicíně se Lumbrokináza používá po staletí k řešení různých kardiovaskulárních a cerebrovaskulárních onemocnění. Moderní výzkum ukázal, že Lumbrokináza je účinná při stavech krevních sraženin a funkce cév a současně zmírňuje bolest a záněty.

Téměř 30x silnější než jiné proteolytické enzymy - Lumbrokinase Enzymes využívá směs fibrinolytických enzymů a proteázy, které fungují způsobem "hledej a znič", aby na daném místě v těle pomohly rozložit a odstranit proteiny, jako je fibrin, které tam nepatří. Pro jedince zaměřené na optimální srážlivost, zdraví srdce a zdravý průtok krve celým tělem a zároveň obnovený pocit energie s tímto speciálním složením s technologií zpožděného uvolňování.

Lumbrokináza je komplexní enzymový přípravek, jeho použití má hluboké kořeny v tradiční východní medicíně, zejména v Číně, Japonsku a Koreji. Tento enzym byl oslavován pro svou schopnost povzbudit průtok krve, vyřešit stagnaci a odblokovat tělesné meridiány a kanály, jak je popsáno ve starověkém čínském textu Ben Cao Gang Mu (Compendium of Chinese Botanical and Animal Products). Výzkum lumbrokinázy byl rozsáhlý a globální. Instituce v Číně, Japonsku, Koreji a Spojených státech provedly četné studie, které se zaměřily na jeho účinnost při odbourávání fibrinu – proteinu, který se podílí na srážení krve. Tato akce pomáhá zlepšit průtok krve a předcházet tvorbě sraženin a nabízí potenciální podporu při snižování rizika kardiovaskulárních příhod, jako je mrtvice a infarkt myokardu.

V této komplexní směsi enzymů jsou nejdůležitější aktivátory plazminogenu. Tyto aktivátory přeměňují plazminogen na plazmin, enzym, který štěpí fibrin, protein podílející se na srážení krve. Lumbrokináza má tedy fibrinolytické vlastnosti a může pomoci se stavy související s krevními sraženinami, jako je hluboká žilní trombóza (DVT), plicní embolie (PE) a ischemická cévní mozková příhoda. Kromě toho pokračující výzkum zkoumá potenciál Lumbrokinázy u dalších stavů, jako je chronické onemocnění ledvin a ateroskleróza. (REFERENCE A DALŠÍ INFORMACE DOLE NA STRÁNCE)

Lumbrokináza funguje vyrovnávacím mechanismem, který podporuje jak fibrinolýzu , tak fibrinogenezi. To znamená, že může jak rozkládat, tak vytvářet fibrin v závislosti na potřebách vašeho těla. Věřím, že to je pravděpodobně to, co dává lumbrokináze tak skvělý bezpečnostní záznam při používání a proč byla tak užitečná mnoha lidem.

  • Lumbrokinase Enzymes je směs fibrinolytických enzymů a proteázy, které pomáhají vašemu tělu odbourávat nežádoucí proteiny.
  • Toto jedinečné složení může také pomoci podpořit zdravou zánětlivou reakci, zdravý oběh a vyváženou hladinu energie.
  • Dodává se v kapslích se zpožděným uvolňováním, aby se zajistilo, že se jeho obsah dostane do vašich střev pro správné trávení a vstřebávání.
  • V souladu s přesvědčením Dr. Mercoly o poskytování produktů nejvyšší kvality je každá kapsle bez GMO a má standardizovanou aktivitu, takže přesně víte, co dostáváte.
  • Produkty Dr. Mercola vyvinuté s ohledem na vás jsou vyrobeny pouze z přísad, které splňují naše prémiové standardy kvality. Společnost byla založena v roce 1997 a již téměř tři desetiletí jsme důvěryhodným zdrojem přírodních doplňků.

Starověké čínské tajemství

  • Naše enzymy Lumbrokinase poskytují standardizovanou aktivitu 2 000 FU od Lumbrokinase z žížal Eisenia foetida a Eisenia japonica plus proteázu pro posílení účinku lumbrokinázy a poskytují extra schopnost trávit bílkoviny.
  • Používáme kapsli s opožděným uvolňováním, abychom zajistili, že enzymy lumbrokinázy a proteázy dorazí do vašich střev, kde se vstřebávají.

Myšlenka využití žížal pro zdraví není nic nového.

Již v 16. století se čínští praktikující spoléhali na žížaly pro jejich příznivé vlastnosti při podpoře kardiovaskulárního systému, krevního oběhu a energie v celém těle.

První praktikující, je používali ve všech druzích směsí – smažených žížalách a bylinkách, sušených žížalích prášcích a dokonce i nerafinovaných výtažcích z žížal.

Žížaly, které jsou dnes stále velkou neznámou, jsou zdravotními odborníky stále více uznávány pro enzymy, které produkují nazývané lumbrokináza.

Tak proč jste o nich neslyšeli?

Existují nejméně tři důvody, proč lumbrokináza není dobře známá:

  • Většina jejich dat je v čínštině a nečínským praktikujícím jsou nedostupná nebo jim špatně rozumějí.
  • Velmi málo společností prodává čistou lumbrokinázu, především z Číny, protože jsou drahé a těžko dostupné.
  • Farmaceutické společnosti dosud nepřišly na způsob, jak je využít a profitovat z nich.

Také lumbrokináza není jako jiné typy enzymů, zejména typ, který užíváte, abyste pomohli trávit jídlo.

Jak se lumbrokináza liší od trávicích enzymů

Věděli jste, že z desítek tisíc různých enzymů ve vašem těle nemá 99,99 % z nich nic společného s trávením?

Enzymy známé jako proteolytické nebo fibrinolytické enzymy jsou navrženy tak, aby štěpily bílkoviny, ale nejen bílkoviny ve vašem jídle .

Když užíváte enzymy s jídlem, zůstávají ve vašem střevním traktu, aby trávily potravu.

Když však užíváte proteolytické enzymy mezi jídly nebo když jídlo není v žaludku, rychle se dostanou do krevního oběhu. Tam vám pomohou vyčistit krev a dostat se do vašich tkání a orgánů.

Tyto speciální enzymy fungují v rámci mise typu hledej a znič, aby pomohly rozložit a vyčistit proteiny, které tam nepatří. Takže, když jídlo není přítomno, jejich primárním úkolem je vyhledávat nežádoucí bílkoviny ve vašem těle.

Fibrinolytické enzymy, jako je lumbrokináza, také pomáhají odstraňovat fibrin, protein, který vaše tělo vytváří a který může ovlivnit průtok krve ve vašich tepnách a pojivové tkáni.

Fibrin může ovlivnit zdraví vašeho srdce a svalů, stejně jako celkovou pohodu celého vašeho těla.

Zde vstupuje do hry „čínské tajemství“ – tajemství, které Číňané, Japonci a Korejci drží po tisíce let.

Čínské tajemství pro zdravý průtok krve: Lumbrokinázové enzymy

Lumbrokináza jsou komplexní enzymy, které obsahují bioaktivní protein, který odpovídá za jejich mnoho potenciálně prospěšných vlastností pro zdraví.

Tato skupina enzymů získala své jméno po japonském lékaři jménem H. Mihara a jeho kolegové extrahovali je z druhů žížal v roce 1991.

I když se žížaly používají v tradiční čínské praxi po tisíce let, teprve nedávno se staly dostupné žížalí fibrinolytické enzymy neboli EFE.

Vědci zjistili, že EFE je směsí šesti enzymů – všech složek serinových proteáz s různými fibrinolytickými aktivitami.

Tyto EFE nebo lumbrokináza, jak se tomu říká, jsou účinné při rozpadu a pomáhají vašemu tělu zbavit se fibrinu a dalších nežádoucích proteinů.

Proč je tedy důležité pomáhat svému tělu odstraňovat tyto typy nežádoucích bílkovin? Proteiny, které vám neslouží, vám mohou bránit v tom, abyste si užívali:

  • Optimální zdraví srdce a průtok krve v celém těle.
  • Maximální pohodlí při aktivitě i při odpočinku.
  • Cítit se energičtí a „nabití“ každý den, a to i při odpočinku.
  • Zdravý nutriční profil bez nedostatku minerálních látek.

Snížením nežádoucích bílkovin pomocí proteolytických nebo fibrinolytických enzymů pomáháte podporovat zdravou zánětlivou reakci, zdravý oběh a zdraví cév v celém těle.

Téměř 30krát silnější než jiné fibrinolytické enzymy

Dnes je k dispozici několik orálních proteolytických enzymů, které mohou pomoci rozložit fibrin a další nežádoucí proteiny ve vašem těle.

Patří mezi ně pankreatické enzymy, bromelain, nattokináza, serrapeptáza a lumbrokináza.

Jaká je lumbrokináza ve srovnání s těmito jinými proteolytickými enzymy?

Ze všech proteolytických enzymů neboli enzymů štěpících proteiny se pouze serrapeptáza a nattokináza podobají lumbrokináze z hlediska fibrinolytické aktivity.

Nicméně lumbrokináza je „král“, pokud jde o sílu, protože:

  • Asi 300krát silnější než serrapeptáza, enzym extrahovaný z bource morušového.
  • Téměř 30krát silnější než nattokináza, notoricky známý enzym extrahovaný z natto, nebo tradiční japonské fermentované sójové boby.

Naše receptura Lumbrokinase Enzymes je jiná. Každá kapsle jedinečné směsi Fibrinolytických enzymů obsahuje:

  • 2 000 FU standardizované aktivity , takže přesně víte, co dostáváte, včetně
  • Lumbrokináza z žížal Eisenia foetida a Eisenia japonica
  • Proteáza pro extra schopnost trávení bílkovin a pro posílení působení lumbrokinázy dále ve vašem gastrointestinálním traktu.

U mnoha dalších produktů lumbrokinázy nemáte ponětí o jejich enzymatické aktivitě. Mohou být nějaké, nemusí být žádné.

Pokud se neměří aktivita enzymů, nemáte žádnou jistotu, že získáváte vysoce kvalitní a účinný produkt.

Navíc používáme kapsli se zpožděným uvolňováním, abychom zajistili, že enzymy lumbrokinázy a proteázy dorazí do vašich střev, kde jsou absorbovány. U běžné kapsle nebo pilulky není žádná záruka, že se enzymy dostanou na místo určení.

Opožděné uvolňování je naprostou nutností , pokud chcete těžit z účinné fibrinolytické aktivity v celém těle.

  1. Jaké je doporučené použití produktu?

    Dospělí užívají jako doplněk stravy jednu (1) kapsli denně nalačno.

  2. Beru trávicí enzymy. Potřebuji také enzymy Lumbrokinase?

    Trávicí a proteolytické enzymy působí velmi odlišně, i když v obou typech receptur můžete vidět podobné enzymy. Když užíváte trávicí enzymy v době jídla, jdou do práce, aby pomohli strávit jídlo ve vašem žaludku. Proteolytické enzymy, jako jsou Lumbrokinase Enzymes, se užívají mezi jídly, když není přítomno jídlo, tráví nežádoucí proteiny, jako je fibrin, které mohou ovlivnit průtok krve, srážlivost, zdraví srdce a svalů. Lumbrokinase Enzymes netráví sacharidy nebo tuky, takže nejsou vhodné pro použití jako trávicí enzymy v době jídla.

  3. Momentálně beru antikoagulační léky. Je v pořádku brát i tento produkt?

    VAROVÁNÍ: Pokud máte vážný stav srážlivosti krve nebo užíváte antikoagulancia, jako je Warfarin (Coumadin), nepoužívejte Lumbrokinase Enzymes a poraďte se se svým lékařem.

  4. Je bezpečné konzumovat během těhotenství nebo kojení?

    Tento produkt nebyl speciálně vyvinut pro těhotné nebo kojící ženy. Vždy doporučujeme konzultovat užívání nového doplňku stravy se svým ošetřujícím lékařem.

Lumbrokinase - vedlejší účinky

Lumbrokináza může způsobit mírné vedlejší účinky, jako jsou bolesti hlavy, závratě, zácpa, nevolnost a někdy průjem. Tyto příznaky obvykle zmizí samy, jakmile přestanete používat doplněk a obvykle nevyžadují zvláštní léčbu. Ve vzácných případech může lumbrokináza způsobit alergické reakce, jako jsou kožní vyrážky nebo svědění. Pokud se u nich objeví, měli byste produkt okamžitě přestat používat. Pokud máte alergie na žížaly nebo jiné složky v doplňku, měli byste se vyhnout lumbrokináze. Lidé s poruchami krvácivosti, jako je hemofilie, nebo ti, kteří užívají léky na ředění krve nebo protidestičkové léky, by měli být opatrní a před použitím se poradit s poskytovatelem zdravotní péče kvůli zvýšenému riziku krvácení. Těhotné nebo kojící ženy by také měly vyhledat lékařskou pomoc, aby se ujistily, že je pro ně doplněk bezpečný.

Výživové údaje. Doplněk stravy.
Velikost porce:  1 kapsle
Počet porcí balení:  90
  Množství na porci %denní hodnota
Fibrinolytická enzymová směs Dr. Mercola 2 000 FU 11 mg *
Proteáza   *
Lumbrokináza   *
*Denní hodnota nebyla stanovena.

Další přísady: Mikrokrystalická celulóza, kapsle s opožděným uvolňováním (hydroxypropylmethylcelulóza, guma gellan), organické rýžové slupky, askorbylpalmitát.

Doporučené použití: Dospělí užívají jako doplněk stravy jednu (1) kapsli denně nalačno.

Upozornění:

Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

REFERENCE: https://www.vinatura.store/blogs/articles/lumbrokinase-benefits

  • [1] Wang, KY, Tull, L., Cooper, E., Wang, N., & Liu, D. (2013). Produkce rekombinantního proteinu lumbrokinázy z žížal pro potenciální antitrombotické použití. Doplňková a alternativní medicína založená na důkazech, 2013, 1–8. https://doi.org/10.1155/2013/783971
  • [2] Li, S. (2016). Ben Cao Gang Mu. In Perlego (1. vyd.). University of California Press. https://www.perlego.com/book/551859/the-ben-cao-gang-mu-pdf
  • [3] Kwok, M. (2023). Lumbrokináza – enzym pro více než jen oběhové zdraví! Townsendův dopis. https://www.townsendletter.com/article/lumbrokinase-an-enzyme-for-more-than-just-circulatory-health/
  • [4] Cooper, EL, Balamurugan, M., Huang, C.-Y., Tsao, ČR, Heredia, J., Tommaseo-Ponzetta, M., & Paoletti, MG (2012). Žížaly Dilong: starověké, levné, nekontroverzní modely mohou pomoci objasnit přístupy k integrované medicíně s důrazem na neuroimunitní systémy. Doplňková a alternativní medicína založená na důkazech, 2012, 1–11. https://doi.org/10.1155/2012/164152
  • [5] Liu, C., Lin, Y., Tang, N., Liu, H., Huang, C., & Hsieh, C. (2012). Účinek orálního podání Pheretima Aspergillum (žížala) u potkanů ​​s mozkovým infarktem indukovaným uzávěrem střední mozkové tepny. African Journal of Traditional, Complementary and Alternative Medicines, 10(1). https://doi.org/10.4314/ajtcam.v10i1.11
  • [6] Cooper, EL, Ru, B., & Weng, N. (2004). Žížaly: Zdroje antimikrobiálních a protirakovinných molekul. Pokroky v experimentální medicíně a biologii, 359–389. https://doi.org/10.1007/978-1-4757-4820-8_25
  • [7] Cooper, E. (2009). Nový enzymový komplex izolovaný z žížal je silný fibrinolytická Lumbrokináza má antiagregační a antitrombotickou aktivitu. https://www.clinicaleducation.org/wp-content/uploads/argfocus_200903_earthworms_web.pdf
  • [8] Mihara, H., Sumi, H., Yoneta, T., Mizumoto, H., Ideka, R., Seiki, M., & Maruyama, M. (1991). Nový fibrinolytický enzym extrahovaný z žížaly Lumbricus rubellus. The Japanese Journal of Physiology, 41(3), 461–472. https://doi.org/10.2170/jjphysiol.41.461
  • [9] M. BALAMURUGAN, K. PARTHASARATHI, EL COOPER*, LS RANGANATHAN. (2007). Žížalí pasta (Lampito mauritii, Kinberg) mění zánětlivé, oxidační, hematologické a sérové ​​biochemické indexy zanícených potkanů. European Review for Medical and Pharmacological Sciences, 11, 77-90. https://europeanreview.org/wp/wp-content/uploads/428.pdf
  • [10] Adivitiya a Khasa, YP (2016). Evoluce rekombinantních trombolytik: Současný stav a budoucí směry. Bioengineered, 8(4), 331–358. https://doi.org/10.1080/21655979.2016.1229718
  • [11] Lai, C., Han, C., Asokan, S., Pai, P. (2014). Lumbrokináza z extraktu žížaly zlepšuje srdeční fibrózu vyvolanou sekundárním kouřením. Environmentální toxikologie 30(10). https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/tox.21993
  • [12] Hwang, C.-M. Kim, D.-I. ., Huh, S.-H. ., Min, B.-G. Park, J.-H. Han, J.-S. Lee, B.-B. Kim, Y.-I. ., Ryu, E.-S. & Kim, J.-W. . (2002). In vivo hodnocení lumbrokinázy, fibrinolytického enzymu extrahovaného z Lumbricus rubellus, v protetickém vaskulárním štěpu. The Journal of Cardiovascular Surgery, 43(6), 891–894. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12483186/
  • [13] Munawar, S., Sagir, M., Mustafa, G., Ali, MA, Niazi, AK, Parvaiz, A., Yasmin, F., Mansoor, F., Kanwal, S., Rasheed, M. , Kehfulvara, H., Ali, H., Ullah, S., Al-Sehemi, AG, Khan, MS, & Joyia, FA (2021). In silico analýzy předpokládaných substitucí ve fibrinolytickém proteinu „Lumbrokinase-6“ naznačují zvýšenou aktivitu. Process Biochemistry, 110, 292–301. https://doi.org/10.1016/j.procbio.2021.08.022
  • [14] Zhang, J., Liu, H., Wu, C., Fan, R., & Zhou, Z. (2004). Experimentální studie účinku lumbrokinázy na fibrinolýzu u potkanů. CHINESE JOURNAL of PATHOPHYSIOLOGY, 20(5), 891–892, 895. https://caod.oriprobe.com/articles/7724606/Experimental_study_on_the_effect_of_lumbrokinase_o.htm
  • [15] Jiang DS, a kol. Inhibice agregace krevních destiček u křečků lumbrokinázou extrahovanou z Eisenia fetida. Journal of Capital Medical University. 1994;15(4):291-294.
  • [16] Zhao, J., Pan, R., He, J., Liu, Y., Li, D.-F., & He, R.-Q. (2007). Eisenia fetida Funkce proteázy-III-1 při fibrinolýze i fibrogenezi. Journal of Biomedicine and Biotechnology, 2007, 1–10. https://doi.org/10.1155/2007/97654
  • [17] Verma, K. (2011). Lumbrokináza – silný a stabilní aktivátor plazminogenu specifický pro fibrin. International Journal of Bio-Science and Bio-Technology 3 (2): 57-70.
  • [18] Dickey, A., Wang, N., Cooper, EL, Tull, L., Breedlove, D., Mason, HS, Liu, D. a Kevin Yueju Wang. (2017). Přechodná exprese lumbrokinázy (PI239) v tabáku (Nicotiana tabacum) s použitím systému jednoho replikonu založeného na geminiviru rozpouští fibrin a krevní sraženiny. Doplňková a alternativní medicína založená na důkazech, 2017, 1–9. https://doi.org/10.1155/2017/6093017
  • [19] Wang, Y.-H., Chen, K., Chiu, P.-S., Lai, S., Su, H.-H., Jan, M., Lin, C.-Y., Lu, D., Fu, Y.-T., Liao, J.-M., Jinghua Tsai Chang, & Huang, S. (2016). Lumbrokináza zeslabuje ischemicko-reperfuzní poškození myokardu inhibicí signalizace TLR4. Journal of Molecular and Cellular Cardiology, 99, 113–122. https://doi.org/10.1016/j.yjmcc.2016.08.004
  • [20] Liu, Y., Zhang, L., Wu, Q., & Feng, L. (2022). Paeoniflorin zmírňuje ischemické poškození v mozku potkanů ​​prostřednictvím inhibice dráhy cytochromu c/kaspázy3/HDAC4. Acta Pharmacologica Sinica, 43(2), 273–284. https://doi.org/10.1038/s41401-021-00671-y
  • [21] Cao, Y.-J., Zhang, X., Wang, W.-H., Zhai, W.-Q., Qian, J.-F., Wang, J.-S., Chen, J., You, N.-X., Zhao, Z., Wu, Q.-Y., Xu, Y., Yuan, L., Li, R.-X., & Liu, C.-F. (2013). Perorální látka snižující fibrinogen lumbrokináza pro sekundární prevenci ischemické cévní mozkové příhody: výsledky z multicentrické, randomizované, paralelní skupiny a kontrolované klinické studie. Chinese Medical Journal, 126(21), 4060–4065. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24229674/
  • [22] Chen, H., McGowan, EM, Ren, N., Lal, S., Nassif, N., Shad-Kaneez, F., Qu, X., & Lin, Y. (2018). Nattokináza: Slibná alternativa v prevenci a léčbě kardiovaskulárních onemocnění. Biomarker Insights, 13, 117727191878513. https://doi.org/10.1177/1177271918785130
  • [23] Tjandrawinata, R., Yunaidi, D., & Susanto, L. (2016). Bezpečnost a snášenlivost lumbrokinázy DLBS1033 u zdravých dospělých subjektů. Drug Research, 66(06), 293–299. https://doi.org/10.1055/s-0035-1569406
  • [24] Venózní nedostatečnost. (2012, 30. září). Piedmont Physical Medicine & Rehabilitation, PA https://piedmontpmr.com/treatment-for-burning-itching-swollen-painful-legs-2/
  • [25] Ji, H., Wang, L., Bi, H., Sun, L., Cai, B., Wang, Y., Zhao, J., & Du, Z. (2008). Mechanismy lumbrokinázy v ochraně mozkové ischemie. European Journal of Pharmacology, 590(1), 281–289. https://doi.org/10.1016/j.ejphar.2008.05.037
  • [26] Kasim, M., Kiat, AA, Rohman, MS, Hanifah, Y., & Kiat, H. (2009). Zlepšená perfuze myokardu u stabilní anginy pectoris orální lumbrokinázou: Pilotní studie. The Journal of Alternative and Complementary Medicine, 15(5), 539–544. https://doi.org/10.1089/acm.2008.0506
  • [27] Candrasatria, RM, & Kasim, M. (2016). Rozpouštění velkého intrakardiálního trombu, potenciální role nově vznikajícího perorálního fibrinolytika. Medical Journal of Indonesia, 25(1), 62–66. https://doi.org/10.13181/mji.v25i1.1311
  • [28] Chen, Y., Liu, Y., Zhang, J., Zhou, K., Zhang, X., Dai, H., Yang, B., & Shang, H. (2022). Účinnost a bezpečnost lumbrokinázy plus aspirinu oproti samotnému aspirinu u akutní ischemické cévní mozkové příhody (LUCENT): protokol studie pro multicentrickou randomizovanou kontrolovanou studii. Zkoušky, 23(1). https://doi.org/10.1186/s13063-022-06200-4
  • [29] Metkar, SK, Girigoswami, A., Bondage, DD, Shinde, UG, & Girigoswami, K. (2022). Potenciál lumbrokinázy a serratiopeptidázy pro degradaci peptidu Aβ 1-42 - in vitro a in silico přístup. The International Journal of Neuroscience, 1.–12. https://doi.org/10.1080/00207454.2022.2089137
  • [30] Maderis, DT (2020, 3. června). Hyperkoagulace u lymské boreliózy. Dr. Todd Maderis. https://drtoddmaderis.com/hypercoagulation-in-lyme-disease
  • [31] Sun, H., Ge, N., Shao, M., Cheng, X., Li, Y., Li, S., & Shen, J. (2013). Lumbrokináza zmírňuje diabetickou nefropatii prostřednictvím regulace degradace extracelulární matrice u diabetických potkanů ​​indukovaných streptozotocinem. Diabetes Research and Clinical Practice, 100 (1), 85–95. https://doi.org/10.1016/j.diabres.2013.01.012
  • [32] Wang CL, a kol. Pokrok v lumbrokináze. Progress in Veterinary Med. 2009;30(11):86-90.
  • [33] Tang YJ, et al. Lumbrokinase: Přehled domácí výzkumné literatury. Kapitálové lékařství. 2011;18(6):39-42.


Mohlo by Vás zajímat

65% Mléčná bez cukru (darkmilk oh surprise) QANTU 50g

65% Mléčná bez cukru (darkmilk oh surprise) QANTU 50g

65% prémiová mléčná čokoláda bez cukru od Qantu z Kanady.

skladem

299 Kč

Divoká 70% Luisa Abram Tocantins River

Divoká 70% Luisa Abram Tocantins River

Divoká a lahodná 70% čokoláda z brazilského amazonského lesa.

skladem

239 Kč

Sunwarrior Sport Active Energy 285g

Sunwarrior Sport Active Energy 285g

Sběratelský předmět od Sunwarrior pro sběratele fyzických tréninků. :)

skladem

1 099 Kč

Provozovatel webu, Adam Raw, se sídlem Metylovice 552, Metylovice, 73949, IČ: 03452824, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím